#

E-Learning - Dodatkowe Informacje

E-learning – nowa jakość szkoleń i nie tylko

Platformy e-learningowe w wielu przedsiębiorstwach z powodzeniem zastępują tradycyjne szkolenia. Firmy nie muszą już borykać się z kosztami podróży, zakwaterowania, wynajmu sali szkoleniowej, trenera oraz druku materiałów. Zamiast tego wszyscy pracownicy znajdują się na swoim miejscu, mogą przyswajać informacje w dowolnym, dogodnym dla siebie czasie, a ich postępy są automatycznie sprawdzane i stale kontrolowane.

E-learning to konkretna, uporządkowana wiedza, do której zawsze można wrócić, korzystać wybiórczo, omijając znane zagadnienia i przechodząc szybko do nowych zagadnień. Platforma umożliwia również utrzymanie stałego kontaktu z różnymi specjalistami. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw z sukcesem wdraża e-learning, oszczędzając dzięki niemu czas i koszty.

Aktualnie odkrywa się coraz więcej możliwości e-learningu. Ten, kto tkwi w przekonaniu, iż platforma służy jedynie działaniom szkoleniowym, jest w ogromnym błędzie. E-learning to doskonałe narzędzie kontroli i szybkiego uzupełniania informacji. Dzięki temu rozwiązaniu można sprawdzać poziom wiedzy pracowników danej firmy na każdym szczeblu zatrudnienia. Jednocześnie poprzez aktualizację informacji, wiedza ta jest automatycznie uzupełniana, wskutek czego zespół otrzymuje ogromne zaplecze merytoryczne, o które również sam może poprosić. Przedsiębiorstwo posiadające platformę e-learningową nie ma problemu z szybkim i efektywnym wdrożeniem nowych pracowników. E-learning to zatem ciągła komunikacja.

E-learning - nie tylko dla dużych firm

Upowszechniło się przekonanie, że na platformę e-learningową, ze względu na wysoki koszt jej zaprojektowania i wdrożenia, mogą pozwolić sobie jedynie duże firmy. Niektórzy specjaliści twierdzą, że firmy posiadające mniejszą liczbę pracowników, powinny stosować szkolenia tradycyjne, ponieważ te wciąż sprawdzają się lepiej w małej grupie. Okazuje się jednak, że właściciele średnich i małych firm również poszukują rozwiązania, które zapewni im skuteczną i tańszą możliwość edukowania personelu, sprawdzania jego stanu wiedzy, a także wdrażania nowych pracowników. Mogą oni skorzystać z abonamentu standardowej platformy. Narzędzie w takiej wersji jest o wiele mniej kosztowne. Oszczędza się bowiem na rozbudowanych opcjach i skomplikowanym wdrożeniu.

W naszej opinii platforma e-learningowa to doskonała metoda nauki i komunikacji, która z pewnością sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej firmie. Uporządkowana, skonkretyzowana i jasno przekazana wiedza, do której można szybko wrócić, stanowi bezcenną wartość dla każdego pracownika. Warto pamiętać, że e-learning jest metodą elastyczną. Narzędzie to można skutecznie wykorzystać do usprawnienia i podniesienia jakości prowadzonego biznesu. Wciąż otwierają się nowe obszary wykorzystania e-learningu np. świadczenie usług serwisowych i doradczych dla klientów firm. Równocześnie pojawiają się na rynku oferty wersji mniej skomplikowanych i bardziej atrakcyjnych cenowo. Warto z nich skorzystać i podnieść tym samym poziom wiedzy, a także usprawnić komunikację w zakresie prowadzonych działań biznesowych.

Do prawidłowego działania naszej strony wymagana jest obsługa "cookies". Kliknij aby dowiedzieć się więcej.